UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO!

1.Dzisiaj kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 1o.3o nabożeństwo majowe.

2.Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzimy w przyszłą niedzielę.

3.Dzisiaj modlimy się za kościół w Chinach.

4.We wtorek kościół w liturgii obchodzi wspomnienie Św. Filipa Nereusza /p/, a w piątek Św. Urszuli Ledóchowskiej /dz/.

5.26 maja przypada Dzień Matki. Modlimy się za nasze matki:
za te, które odeszły od nas do Pana Boga, modląc się o ich zbawienie i
wieczne przebywanie przed Bogiem oraz za te, które są z nami, aby były przykładem wiary życia wiecznego w Bogu i dawały przykład w realizacji zasad wiary chrześcijańskiej. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo majowe.

6.Prosimy o wykorzystanie czasu na spowiedź św. wielkanocną i Komunię św. zgodnie z przykazaniami kościelnymi II i III.

7.Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.3o, poprzedzone Mszą św. o godz. 17.oo.

8.Dzieci z naszej Parafii klasy III przystąpią do 1-szej Komunii Św. w dniu 14 czerwca na Mszy św. o godz. 1o.3o.

9.Umieściliśmy na tablicy wypowiedzi naszej młodzieży z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

1o.W gablocie ogłoszeń umieszczona jest odezwa Episkopatu Polski nt: „Zranieni w Kościele”.
Telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie
kościoła czynny jest w każdy wtorek od godz. 19.oo do 22.oo. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy. Więcej: www.zranieni.info /tel.800280900/, e-mail:info@zranieni.info

Szadłowice 24.V.2020r.                           Proboszcz